Hobi Bahçesi

için

Tarla Kiralamak

  • Instagram
  • Facebook

Nedir ?

HOBİ BAHÇELERİ,  yanına su getirilmiş, drenajı sağlanmış, yaklaşık 60 m2 tarlalardır.
Hobi bahçesi tarlasını kiralayan kişi, 1 sene boyunca bu araziyi, zirai tarım zehiri, kimyasal gübre ve benzeri unsurları kullanmadan, istediği çiçek bahçesini kurmak için veya evinde tüketeceği zehirsiz sebzeleri üretmek için kullanabilir.
Gündelik hayatın aksamaması için, bahçe sahipleri gelemedikleri zaman, ücretsiz sulama hizmeti alırlar.

Hafta sonu İstanbul’da doğada zaman geçirmek, doğal gıda tüketmek, göl kıyısına yürüyüş, ormanda gezinti yapmak isteyenler için uygun bir  ortam sağlar.

2022  Hobi Bahçesi Ücretleri

1 yıllık Kulübesiz bahçe:

    6500 TL 

1 yıllık Kulübeli bahçe  :

    9700 TL

Tarla kirası+hafta içi sulama hizmeti + damla sulama sistemi Ücrete Dahil

3 taksitle ödenebilir.

Peşin ödemede %10 indirim yapılır.

Ücrete Dahil Degil

Çit, gübre, fide, çapalama* ve bakım fiyata dahil değildir.

Bu işler bahçeciler tarafından yapılır.

*Çapalama, bahçecileri en meşgul eden işlerden biridir. Zorlandığınız veya vakit bulamadığınız zamanlarda da yanınızdayız. Günlük 200 TL yövmiye ile yetişemediğiniz zamanlarda çapa  işini biz halledebiliyoruz. Sezonda yaklaşık 400 TL ek harcama ile bakım işlerinizin önemli bir kısmını yaptırma imkanınız da mevcuttur.

Önerilen ekstra harcamalar:

4 ilkbahar+4 sonbahar, 8 el arabası koyun gübresi:     400 TL 
Basit bir çit:              500 - 250 TL 
Fide ve tohum:             150-80 TL
10m.yarım parmak hortum: 70 TL

 

Kulube

Standart bahçelerden birini kiralayabileceğiniz gibi, kulubeli bahçelerden de kiralayabilirsiniz.

Kulubeler  konaklamaya elverişli değildir.

2 metre x 2 metre ölçülerindedir.

Alet edevatın derli toplu durması, çocukların dinlenmesi, çay kahve hazırlamak gibi konularda oldukça işe yararlar.

Önemli

Bahçe sahipleri kendi bahçeleri olsun olmasın, çiftlikte zirai ilaç / zehir ve kimyasal gübre kullanmamalıdırlar.

Bahçe sahiplerinin ücretsiz kullanabilecekleri üç piknik alanı vardır. Başkalarını rahatsız edebilecek mangal, yemek gibi faaliyetleri belirlenmiş alanlarda yapmak gerekir.

Bahçeler, karmaşadan ve gerilimden uzaklaşma yeridir. Toplu yaşama kurallarına ve nezakete devamlı dikkat edilmelidir.

Hobi Bahçelerinde ve Komşulukta

Önemli Kurallar ve İlkeler

BAHÇEYİ BIRAKIRKEN

ÇALIŞMA SAATLERİ

Çiftliğimizde gün ışığında çalışıyoruz. Sabah bir kısıtlama olmamakla birlikte, akşam karanlığına kalmamak gerekir. Güvenliği sağlayabilmemiz için, 21.30’dan sonra kimsenin kalmadığına emin olmalıyız.

BAHÇELERDE KULLANILAN MALZEMELER

Bahçelerde metal, masif ahşap, kendir ip, saz, ağaç dalı, doğal malç kullanabilirsiniz.

Uzun sürede bile olsa, açık havada çözünebilecek sunta, naylon, plastik ip, jüt çuval gibi malzemeler kullanılmaz.

Bahçelerde çit zorunluluğu yoktur ancak tavsiye edilir. Çit köşe direkleri arasındaki düz hat çizgisinde olmalı, sınırı aşmamalıdır. Boyu 1 metreyi geçmemeli, tüm direkleri aynı boyutlarda ve aynı malzemeden seçilmelidir. Bir ahşap, bir demir, bir kalın, bir ince vb. direk uygun değildir. Gölgelik ağ, plastik uyarı şeridi, içi metal olmayan plastik kafes, çıkartılamaz malzeme, beton ayak kullanılmamalıdır.

Kümes teli, ahşap, demir kazık, düzgün dallar kullanılabilir.

Gün bitip evinize giderken, bahçede veya bahçe kenarında, top, bidon, sandalye, masa, şemsiye, oyuncak, naylon, örtü, eldiven, kova, poşet, minder vb. bırakılmamalıdır.  Genel temizlik esnasında bunlar atılabilir.

Bahçelerde eşyalarınızı koymak için bir sandık bulundurabilirsiniz. Sandık yüksekliği 80cm’yi, eni 60 cm’yi, boyu 130 cm’yi geçmemelidir. Sandık sunta, karton, köpük, çözünebilir madde kaplama veya boya içermemelidir. Ev mobilyası, etajer, dolap vb. kullanılmamalıdır.

Açık havaya uygun kalın plastik, ahşap veya metal olabilir.

ÇİT

GÜN BİTİNCE

EL ALETLERİ VE ÇİFTLİKTEKİ MALZEMELER

Çiftlikteki çapa, kürek, el arabası, tırmık gibi gereçleri kullanabilirsiniz. Bunlar kullanıldıktan sonra yerine bırakılmalıdır.

Çevrede, sahipsiz duruyor gibi gözükse bile, demir, tahta kazık, tel, döşeme taşı, viyol, saksı, hortum vb. yetkili bir kişiden izin almadan kullanılmamalıdır.

Piknik alanları bahçecilerin rahat bir gün geçirmesi için hazırlanan alanlardır. Ücretli piknik alanları gibi işletilmemektedir. Burayı kullanan kişilerin, alanı temiz bırakmaları, kendi çöplerini ana girişteki çöp kutularına taşımaları, mangal dışında ateş yakmamaları, izmarit, çekirdek kabuğu vb. atmamaları gerekmektedir. Bir kural olmamakla birlikte, dumanın başkalarını rahatsız etmemesine dikkat edilmelidir.

Bahçeciler, arkadaşlarını ve akrabalarını bahçelerine davet edebilirler. Bu konuda kişi sayısına dikkat edilmelidir. Kesin bir sınır olmamakla birlikte, 3-4 kişiyi aşacak davetlilerin önceden bildirilmesi, onay alınması, mümkünse yoğun olmayan günlerin seçilmesi gerekmektedir. Tuvaletlerin, masaların, otoparkın kullanımı böylece herkes için daha rahat olmaktadır.

ÇOCUKLAR VE GÜVENLİK

Çocuklarımızın toprakla, tarımla, doğa ile temasta bulunmalarının, ruh ve beden sağlıkları için önemli olduğunu düşünüyoruz. Bununla birlikte, çıkılan ağaçlar, gölet ve kuyular, hurdalık ve depolar çocuklar için tehlikeli olabilir. Çocukların ebeveyn denetimi ve gözetimi altında bulunması gerekir.

Her türlü düşme, burkulma, kaza, yaralanma, böcek sokması vb. konusunda çiftlik yönetimi ve çalışanları sorumlu değildir. Açık alanda ve tarım arazisinde bulunulduğu unutulmamalıdır.

PİKNİK ALANLARI

ARKADAŞLARINIZ

Bahçecimiz olmak ister misiniz? ( Bir bahçe boşaldığında sizi arayalım mı? )

Başarı ile gonderdiniz.İlginiz icin teşekkur ederiz.